Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vöcklamarkt

Vöcklamarkt, Oberösterreich , Österreich

​Vöcklamarkt, vklíněný mezi zalesněné pohoří Hausruck a blízkou jezerní oblast, zve k uvolnění a odpočinku bez zástupu turistů.

​Naše obec má totiž hodně co nabídnout. Jde například o výjimečné muzeum hodinářství, ve kterém se dozvíte všechno o čase a přístrojích, které ho měří. První hornorakouské muzeum hodinářství a různé měřicí přístroje, které jsou jeho součástí, od slunečních hodin přes primitivní kyvadlové hodiny až k atomovým hodinám, Vás provede historií hodin od prvopočátků až do dnešní doby.

V tomto historickém muzeu hodinářství se návštěvníci ocitnou na dotek umění a vynálezům starých mistrů. Kromě muzea hodinářství mohou návštěvníci ve Vöcklamarktu navštívit starý krámek z roku 1850, ve kterém mohou pod jednou střechou obdivovat historii regionu, stylový nábytek z dob císařství i archeologické nálezy z dob starého Říma na Haushamerfeldu.

​Na mnoha pěších trasách s nádherným horským panoramatem si přijdou na své i ti, kteří mají raději sportovní vyžití. Přes obec vedou i dobře značené tematické trasy.

A už jste vyzkoušeli jízdu s koňským spřežením „Rossweinroas“? Pokud se rádi družíte se skleničkou vína v ruce, neměli byste si nechat ujít tuto zábavu. Zkrátka nepřijdou ani milovníci kultury. Každý rok se v našem poutním kostele konají různé akce v rámci Attergauského kulturního léta. Úžasnou atmosféru dotváří ta nejlepší klasická hudba.

  • obyvatel: 5.000
  • plocha: 27 km²
  • nadmořská výška (od): 488m
  • nadmořská výška (do): 488m
  • stupeň délky: 13.4919
  • stupeň šířky: 48.0008

Západní dálnice A1 - výjezd St. Georgen, ca. 10 km do Vöcklamarktu
Západní dráha Westbahn - nádraží Vöcklamarkt. Přípoj lokálkou do Attersee

Letiště Linec ca. 80 km
Letiště Salzburg 50 km
Letiště Mnichov 250 km
Letiště Wien-Schwechat 310 km

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

kontakt & servis


Vöcklamarkt

Dr. Scheiber-Straße 8
4870 Vöcklamarkt

+43 7666 7719
info@attersee.at
attersee-attergau.salzkammergut.at
https://attersee-attergau.salzkammergut.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA