Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Seewalchen am Attersee

Nußdorf am Attersee, Oberösterreich , Österreich

Kde se snoubí sport s tradičními kroji a odrazem malíře Gustava Klimta? V Seewalchen am Attersee!

Průzračné, blankytně modré vodě jezera Attersee v Seewalchen am Attersee žádný návštěvník neodolá. A zážitků na vodě může být opravdu mnoho! Kromě vody na Vás čeká v Seewalchen am Attersee mnoho dalších zajímavostí – jmenovitě kultury, tradice, sportu a přírody.

Informační kancelář pro Seewalchen / Schörfling naleznete v informační kanceláři Nußdorf am Attersee, Dorfstraße 33, 4865 Nußdorf am Attersee.Od skokanské věže ke Gerlhamerské bažině
Přeskočme rovnou k vodním aktivitám. Skákání na koupališti „Strandbad Seewalchen am Attersee“ opravdu stojí za to, neboť jeho hlavní atrakcí je deset metrů vysoká skokanská věž. Koupaliště „Freibadeanlage Litzlberg“ je lákavou alternativou, kde je vždy co dělat – vodní lyže, veslování a plachtění dělají tamější nabídku velmi atraktivní. 
Gerlhamerské bažina se skvěle hodí pro krátký, klidný výlet do okolní přírody. Mnohem vzrušivějším prožitkem je lanové centrum plné věžiček, ve kterém zaručeně dostanete husí kůži

Víte, co je to „Bandlkramerey“?
V oblasti Salzkammergut hraje tradice důležitou roli. V Seewalchen am Attersee o ní pečují různé spolky a především firma s tradičními kroji Tostmann Trachten. Kroje pro každou příležitost se zde vyrábějí již skoro 70 let.
Rovněž k podniku Tostmann patří „Bandlkramerey“ – stužkařství. Díky tradici tak byl stoletý dům zachráněn před demolicí. Slovo „Bandlkramerey“ označuje obchodníka s textiliemi a hlavně stužkami. Zde zůstalo hokynářství na svém původním místě a nabízí dodnes hodnotné regionální zboží a suvenýry. Část Bandlkramerey funguje dnes jako kavárna. Žádný host nepohrdne výborným sobotním snídaňovým bufetem. Brzy zde vznikne i muzeum a knihovna. 

Umění a kulturní dědictví u jezera
Dnes jsou kůlové domy již zapsány na listině světového dědictví UNESCO, avšak dříve byly součástí všedního dne. Jak život pravěkých lidí u jezera vypadal, zjistíte v pavilonu kůlových staveb v Seewalchen am Attersee. Přesuňme se v čase nyní za malířem Gustavem Klimtem. Mnoho z jeho dovolených u jezera Attersee strávil ve vile Paulick, ve které dodnes tráví hosté své prázdniny. Vila Paulick je mimo jiné oblíbená i pro různá divadelní představení, která se zde konají.

Zimní zážitky u jezera
V zimě si můžete ozkoušet matanou, typický zimní sport, který se ihned promění v nevšední zážitek. Lákadlem regionu je i deset kilometrů dlouhá běžecká stopa vedoucí za příznivých sněhových podmínek z Lenzingu do Litzlbergu. Nechte se stejně jako Gustav Klimt inspirovat jezerem Attersee a užijte si nejkrásnější roční období v Seewalchen am Attersee!

  • obyvatel: 5.509
  • plocha: 24 km²
  • nadmořská výška (od): 498m
  • nadmořská výška (do): 600m
  • stupeň délky: 13.5856378
  • stupeň šířky: 47.9545518

Auto:
Ze Salzburgu po dálnici A1 – výjezd Seewalchen
Z Vídně/Lince po dálnici A1 - výjezd Schörfling nebo Seewalchen
Ze západu - Bad Ischl-Weißenbach-Steinbach-Weyregg-Schörfling

Vlak:
Ze Salzburgu popř. Lince/Vídně až do Attnang-Puchheim nebo Vöcklabrucku - dále železnicí Kammer Bahn až na nádraží Kammer Schörfling nebo autobusem - zastávka Kammer-Agerbrücke nebo Seewalchen-Agerbrücke

Letecky:
Ze Salzburgu po dálnici A1 – výjezd Seewalchen
Z Vídně/Lince po dálnici A1 - výjezd Schörfling nebo Seewalchen

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

kontakt & servis


Seewalchen am Attersee

Dorfstraße 33
4865 Nußdorf am Attersee

+43 7666 7719
+43 7666 7719 - 19
info.schoerfling@attersee.at
attersee-attergau.salzkammergut.at
https://attersee-attergau.salzkammergut.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA